Briç?

Briç Nedir? Neden Oynamalıyız?

Briç, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından tanınan, ülkemizde de Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Federasyon tarafından yönetilen  oyun kartları ile yapılan stratejik ve çözümsel düşünmeyi esas alan olimpik bir beyin sporudur.

Dikkat, disiplin, dayanıklılık, hafıza, hızlı ve doğru karar verme, problem çözme yeteneği, insiyatif alabilme, sorumluluk taşıma ve takım anlayışı gerektirir.

Bedensel engelin dezavantaj olmadığı, her yaştaki insanın dil, din, milliyet, ırk, sınıf, cinsiyet ayrımı olmadan yarışabildiği bir spor alanıdır.

Sporun gerektirdiği tüm bileşenleri içinde barındırır.

Genç yaşlarda analitik ve doğru düşünmeyi geliştirirken,  ilerleyen yaşlarda zihinsel fonksiyonlar üzerindeki olumlu etkileri ile strese karşı korumakta. sağlıklı yaş almaya katkı sağlamaktadır.

Bu keyifli sporu yaparken konsantrasyonunuzu arttırıp hafızanızı güçlendirir, sosyalleşir, eğlenir, harika bir hobi ve Dünyanın her yerinden dostlar edinirsiniz.

Sporun gerektirdiği tüm bileşenleri içinde barındırır.

Asla durağan değildir. Sürekli gelişim gösteren dinamikleri ile yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eder.

Kişiye ve topluma en önemli katkısı tartışma kültürünü öğretmesidir.

“ilk kez ortak olacak iki kişi arasında geçen diyalogtan alıntıdır.

“Bu oyun hayat gibidir biliyorsunuz, hatasız oynanmaz. Şimdi sizinle hatalarımız karşısında nasıl davranacağımızı konuşalım müsade ederseniz. Gerisi kolay.”

Kulübümüz oyuncusu Akif Kurtuluş’un “Ukde” romanından.

En çekici yönü akıl paylaşımı ile oynanmasıdır. Ortaklar arasındaki etkili, güçlü ve uyumlu iletişim başarıyı getirir. 

İnsan zekasının keşfettiği en mükemmel kart oyunu ve hayata bakış açınızı değiştirecek, düşünme gücünüzü geliştirecek muhteşem bir paylaşım sporudur.

Yeni dönem Briç Kursları için arayın, bilgi alın!

☎️ 0 535 361 03 34 – Sami Coşlu